شماره خبر : 15528
تاریخ انتشار : یکشنبه 5 دی 1395 ساعت 17:44
برج‌های عجیب دنیا

برج‌های عجیب دنیا

باشگاه در و پنجره ونما: پایتخت های معروف آسیا از کوالالامپور تا ابوظبی و دوبی و از بانکوک تا ریاض میدان بزرگ برج سازی است.

به گزارش سایت تدبیر، در تازه ترین اتفاق، تایلندی ها دوشنبه گذشته از بلندترین برج خود به نام« ماهاناکان » با چراغ های عجیب هندسی اش رونمایی کرد. این ساختمان طراحی معمار آلمانی «اوله شیرین » است.

 

«شیرین» طراح بسیاری از برج های غیر معمول آسیایی است که اغلب آنها سبک های هندسی دارند.

 

یکی دیگر از برج های عجیب این طراح که در سال 2015 میلادی به نمایش گذاشته شد برج مشبک سنگاپور است .این طراح مفاهیم سنتی را در قالب آسمان خراش اجرایی می کند.

وی معتقد است که موقعیت های مختلف جغرافیایی نیز در الهام طرح برج ها تاثیر گذار هستند.

«شیرین» این برج را چشم اندازی از زندگی مدرنیته در بانکوک تایلند می داند . وی معتقد است که بیشتر برج های طراحی شده در کشورهای آسیایی با رعایت اصول محیط زیستی به شکلی جالب طراحی شده اند.

 

طراحی برج «شلوار بزرگ» در پکن چین توسط معمار سرشناس هلندی «کول هاوس » نیز از جمله این برج هاست. یکی دیگر از برج های مطرح مجتمع مسکونی مشبک سنگاپور است.

 

برجی در برلین که به عنوان یکی از بزرگترین ساختمان های چاپ و نشر دیجیتال در اروپا شناخته می شود دارای فضاهای کاری غیر رسمی است.

 


ارسال نظر

2 + 7 =

اخبار

خانه شما ‌روی مریخ به این شکل خواهد بود!

اخبار - باشگاه در و پنجره و نما: اکنون چند سالی است ‌زندگی ‌روی کره مریخ، به شکل جدی در دستور کار دانشمندان قرار گرفته ‌و روز به روز که معضلات زندگی بر روی کره زمین به دلیل فشارهای فعالیت‌های انسانی بیشتر می‌شود، این موضوع نیز بیش از پیش در مرکز توجه قرار می‌گیرد؛ اما آیا تاکنون اندیشیده‌‌‌‌اید که اگر قرار باشد بشر ‌روی کره مریخ زندگی کند، خانه‌ها به چه شکل خواهند بود؟ NASA پاسخ شما را می‌دهد.

آسمان‌خراش چوبی سبز

اخبار - باشگاه در و پنجره و نما: ‌شرکت معماری کامرونی هرمان کمت پروژه آسمان‌خراش چوبی با الهام از درختان بائوباب آفریقا را ارائه کرده است.

برنامه ریزی شهری در کشور دچار نوعی آشفتگی و بن بست شده است

اخبار - باشگاه در و پنجره و نما: شهرسازی شاخص‌ها و معیارهایی دارد و معمولاً طرح‌های هادی، تفصیلی و توسعه‌ای بر اساس معیارهای آمایش سرزمین، ظرفیت‌های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی شکل می‌گیرد، نوع سبک معماری متناسب با جغرافیای محیطی و شرایط اقلیمی در صدد ایجاد فضای مشخص شهری و رفاهی برای شهروندان است و در کلان شهرها به دلیل مهاجرت‌های بی رویه هنوز با مسئله شهروند شدن فاصله داریم و در حقیقت هنوز شهروند نشده ایم.

عجیب ترین ساختمان جهان کجاست؟

اخبار - باشگاه در و پنجره و نما:‌عجیب ترین ساختمان دنیا ساختمان متروپل سایبان است که معماری و هنر در این طراحی این ساختمان واقعا انسان را شگفت زده میکند.

یازدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، تأسیسات و سیستمهای سرمایشی و گرمایشی همزمان با نهمین نمایشگاه صنعت برق و تأسیسات آب و فاضلاب در زنجان

اخبار - باشگاه در و پنجره و نما: یازدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، تأسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی همزمان با نهمین نمایشگاه صنعت برق و تأسیسات آب و فاضلاب در زنجان برگزار می شود.

آغاز طرح ضربتی نظارت بر کیفیت و کم‌فروشی مصالح ساختمانی

اخبار - باشگاه در و پنجره و نما: مدیرکل استاندارد تهران از آغاز طرح نظارت بر کم‌فروشی و کیفیت مصالح ساختمانی، در گشت مشترک با نهادهای قضایی و اجرایی، در سطح استان خبر داد.

حداکثر رشد قیمت مسکن همراه با تورم خواهد بود

اخبار - باشگاه در و پنجره و نما:‌ بخش مسکن به عنوان یکی از بخش های مولد در کشور، سال‌هاست با رکود مواجه شده است. البته در اواخر سال ۹۵ نشانه‌هایی از ایجاد رونق در این بازار دیده شد. آمار منتشرشده از سوی بانک مرکزی این صنعت را امیدوار کرد که به سمت خروج از رکود پیش می رود اما در ماه‌های اخیر چشم‌انداز روشنی برای این صنعت دیده نمی‌شود.

خانه هایی مدرن، با پنجره هایی مدرن تر

اخبار - باشگاه در و پنجره و نما:‌ پنجره های مستطیلی و مربعی مرسوم ترین شکلی است که برای ساختمان شهری و روستایی مورد استفاده قرار می گیرد. شاید تک و توک ساختمانی پیدا شود که از مدل پنجره جدید و کمتر استفاده شده ای در نمای خود استفاده کند مثلا می توان مساجد را مثال زد که پنجره هایی هلالی دارند اما حتی پنجره های مساجد نیز طرحی تکراری به خود گرفته اند.

خانه ای متمایز با نمایی ویژه از بندرگاه در نیوزلند

اخبار - باشگاه در و پنجره و نما: این خانه در یک مکان شیبدار در جاده ی سیتون (Seatoun) نیوزلند در بالای بندرگاه قرار گرفته است. در زمان طراحی این خانه، گروه معماری پارسانسان(Parsonson ) تمام تلاش خود را به کار گرفت تا به بهترین شکل از منظره دیدنی محیط استفاده ببرد.

نمایشگاه آثار ساخته نشده معماران زاها حدید همزمان با فستیوال معماری لندن 2017

اخبار - باشگاه در و پنجره و نما: در طول فستیوال معماری لندن 2017، گالری زاها حدید با نمایش مجموعه ای منتخب از طرح های محقق نشده با نام "زد اچ اِی ساخته نشده" (ساخته نشده های معماران زاها حدید) درهای خود را گشوده است. از برجی هرگز دیده نشده تا مدل هایی از استادیومی پیچیده، این گالری تحقیقات پیوسته ی طراحی معماران زاها حدید که به آزمایش و تکامل اختصاص یافته را نمایش می دهد.