باشگاه در و پنجره و نما: HA Schult هنرمندی است که نمای بسیار جالب ساختمان شرکت پست برلین را طراحی کرده است. او با جمع آوری 150 هزار نامه عاشقانه این نمای جالب را ساخته است.
باشگاه در و پنجره و نما: شرکت معماری ام ای دی از محیطی با نام فرازمینی برای ماشین‌های الکتریکی با برند فاردای فیوچر، رونمایی کرد.
باشگاه در و پنجره و نما: در متن زیر ساختمانی در زوریخ در کشور سوئیس که نمای متفاوتی دارد به شما معرفی می شود با نماوین همراه باشید.
باشگاه در و پنجره و نما: حضور بازی نور و سایه در فضای خانه همیشه تجربه ای لذت بخش است و جلوه‌ای خاص و زیبا به آن می بخشد. در آپارتمان های امروزی نمای ساختمان ها نقش مهمی در تأمین نور فضای داخلی خانه دارند . طراحی نمای بیرونی متفاوت این ساختمان توانسته توجه ها را به خود جلب کند. با نماوین همراه باشید...
باشگاه در و پنجره و نما: اولین موزة بزرگ طراحی چین توسط انجمن طراحی، رونمایی شد.
باشگاه در و پنجره و نما: شرکت معماری "نتورک تنس" یک ساختمان بتنی با ترکیب‌های مجسمه سازی و معماری در یونان بنا کرد.
باشگاه در و پنجره و نما: چهارمین طرح صنعتی استان یزد امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت با عنوان طرح توسعه بلوک سبک شیشه اردکان افتتاح شد.
باشگاه در و پنجره و نما: یکی از جدی ترین تغییرات آب و هوایی که دنیا تا کنون به خود دیده است تغییرات دمایی و گرم شدن کره زمین می باشد. در دهه اخیر زمین، گرم ترین دوران خود را تجربه نموده است و این به خاطر افزایش انتشار گازهای گلخانه ای است.
باشگاه در و پنجره و نما: معمولاً بین شیشه های پنجره دو جداره از گازی پر می شود که رسانایی حرارتی خیلی کمی داشته باشد. هوای معمولی دارای رسانایی حرارتی بسیار پایین است اما پر کردن فاصله دو شیشه دو جداره با گازی با رسانایی کمتر از هوا، مانند گاز آرگون، سطح عایق بندی حرارتی شیشه دو جداره را بالا می برد.
باشگاه در و پنجره و نما:‌ در مطالب گذشته به معرفی دفاتر مرکزی تعدادی از شرکت های بزرگ مانند گوگل پرداختیم که به‌نوعی در علم طراحی پیشرو محسوب می شدند. اما در این قسمت به معرفی ساختمان مرکزی شرکت آدیداس می پردازیم که یکی از بهترین نمونه های عملی شده در زمینه طراحی و تکنولوژی است.
باشگاه در و پنجره و نما: دیوارهای خارجی و نما باید دارای پوششی خارجی برای محافظت در مقابل عوامل جوی باشند. پوشش دیوارهای خارجی و نما باید درزپوش داشته باشد. نما باید گونه‌ای طراحی و ساخته شود که از انباشت آب در پشت آن جلوگیری شود. همچنین در ساخت نما از تجهیزات مناسبی برای زه کشی آب‌های وارد شده به پشت آن استفاده شود.
باشگاه در و پنجره و نما: اولین موضوعی که در مورد شیشه خود تمیز شونده مورد توجه قرار می گیرد نحوه و اصول تمیز شوندگی آن است. در صورتی که محیط فراگیر هوا باشد، میزان ترشوندگی یک جسم جامد با آب، بستگی به ارتباط بین نیروهای کشش بین سطحی (آب، هوا و جسم جامد) دارد. نسبت بین این نیروهای کششی، زاویه تماس قطرات آب با سطح را تعیین می‌کند. زاویه‌ی تماس صفر درجه، به معنای ترشدگی کامل و زاویه‌ی تماس ۱۸۰ درجه، به معنای خشک ماندن کامل است.
باشگاه در و پنجره و نما: موضوع نگهداری ساختمان‌ها از جمله مواردی است که در ساختمان‌های با اندازه متوسط به آن توجه نمی‌کنند.
باشگاه در و پنجره و نما: امروزه در دنیای طراحی، سازه‌های‌ مدرن، ایمن و سبک به یک بعد جدیدی در معماری تبدیل گشته است. ‌استفاده از مصالح قدیمی و روش‌‌های سنتی دیگر جوابگوی ایده‌‌ها و نیازهای طراحی نیستند. به همین دلیل استفاده از مصالح جدید و کارا، همگام با دانش روز و فناوری پیشرفته در ساخت و ساز امری اجتناب ناپذیر محسوب می‌‌شود. از این رو استفاده از مواد اولیه سبک، انعطاف پذیر، قابلیت بازیافت و مقاوم در برابر اثرات جوی، ‌به امری خطیر و مهم تبدیل شده است.
باشگاه در و پنجره و نما: به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، طرح جامع ایمنی ساختمان‌های کشور با بررسی ابعاد مختلف حادثه پلاسکو، واکاوی شده است.
باشگاه در و پنجره و نما: سازه چنگالی ناوا با استفاده از تکنونولژی FiDU توسط یک معمار لهستانی در جزیره ای واقع در لهستان به اسقرار درآمد.
باشگاه در و پنجره و نما: مدیرکل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی گفت: اولین موزه مهندسی ساختمان در ایران با همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی در شهر تبریز تأسیس می‌شود.
باشگاه در و پنجره و نما: وزیر راه و شهرسازی ضمن ابراز گلایه‌مندی از فرآیند ارجاع کار به مهندسان، بر ضرورت رفع نواقص قانون نظام مهندسی ساختمان کشور در این زمینه تأکید کرد و خواستار توقف ارجاع کار به شکل کوپنی به مهندسان شد.
باشگاه در و پنجره و نما: از جزئیات مجتمع پیچیده لیبسکیند با سبک ساختارشکن در لیتوانی رونمایی شد.
باشگاه در و پنجره و نما: شهردار منطقه ١٢در مورد آخرین وضعیت ساخت و ساز در محل سابق پلاسکو توضیحاتی ارائه کرد.
باشگاه در و پنجره و نما: شرکت مهندسی Ten Fold انگلستان ساختار پیشرفته‌ای طراحی کرده که فقط در حدود 10 دقیقه با کمک یک مته با نیروی باتری قابل حمل باز شده و ساختار مسکونی 689 فوت مربعی ایجاد می‌کند. این ساختمان قابلیت استفاده به عنوان کلینیک‌های پزشکی، هتل و یا خانه‌های درختی را دارد.
باشگاه در و پنجره و نما: روزی را فرض کنید که در خانه نشسته اید و ناگهان قصد سفر کردن به سرتان می زند، در همین لحظه است که خانه خود را جمع می کنید و به سمت مقصد حرکت می کنید. داشتن یک خانه پیش ساخته قدرت حمل و نقل و تعویض را به شما می دهد. تا به حال شرکت های مختلف خانه های پیش ساخته ای را طراحی کرده اند که نگاهی به آنها می اندازیم:
باشگاه در و پنجره و نما: پایه و اساس شکل دادن به هر ایده ای مواد و مصالح است که تأثیر فوق العاده ای در طراحی دارد. در واقع مصالح مختلف علاوه بر ویژگی های فیزیکی متفاوت، حس های مختلفی هم القا می کنند. مثلا یک دیوار آجری را با یک دیوار بتنی مقایسه کنید. این دو نمایانگر دو حس کاملا متفاوت هستند. یکی سنتی، دیگری مدرن. یکی گرم، دیگری سرد. یکی الگو وار، دیگری صاف و یکدست. اما در دنیای امروز هر متریالی می تواند شکل های گوناگونی به خود گیرد و برای کاربردهای گوناگون تعریف شود.
... 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1