جستجو
جدیدترین مقالات
آرشیو نشریه
نیازی به‌نظرکارشناسان حوزه ساخت‌وساز و استادان معماری نیست، چشمان اهالی شهر هم با کمترین گردش می‌بینند که سنگ، این سال‌ها زیاد برقامت ساختمان‌ها نشسته است.
5 4 3 2 1 
اخبار

پایان انحصار اطلاعات در معاملات املاک

اخبار - دسترسی آزاد به اطلاعات را می‌توان یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای هر نوع فعالیت‌ اقتصادی قلمداد کرد حتی اگر این فعالیت اقتصادی به خرید و فروش یک کالا محدود شود.

درخواست قطع ید برای دزدان پنجره رو

اخبار - سه‌سارق سابقه‌دار که متهم هستند با عبور از پنجره خانه‌های مردم دست به سرقت پول و طلا می‌زدند، روز گذشته محاکمه شدند. شاکیان برای اعضای باند درخواست قطع ید کردند.

چشم‌انداز مسکن از شیشه «مات» آمار

اخبار - برخی نهادهای آماری که به نظر می‌رسد پیش‌بینی می‌کنند بازار مسکن در نیمه دوم سال جاری با افت مواجه شود از انتشار بعضی شاخص‌های منفی این بخش در شهریورماه خودداری کردند.

دست معماران در انتخاب مصالح نما بسته نیست

اخبار - نیازی به‌نظرکارشناسان حوزه ساخت‌وساز و استادان معماری نیست، چشمان اهالی شهر هم با کمترین گردش می‌بینند که سنگ، این سال‌ها زیاد برقامت ساختمان‌ها نشسته است.

آجر جای خود را در نمای ساختمان‌ها باز کرد .

اخبار - از سال گذشته تاکنون بیش از ۴هزار بنا در تهران ساخته شده یا همچنان در حال احداث است که ۵۷.۶درصد آنها نمای سنگ داشته‌اند؛ یعنی سنگ همچنان رتبه اول مصالح به‌کار رفته نمای ساختمان‌های تهران است.

دلایل فرونشست زمین در تهران اعلام شد

اخبار - رئیس مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح شهرداری تهران دلایل فرونشست زمین در تهران را تشریح کرد.

ارائه شناسنامه فنی در پیش‌فروش ساختمان الزامی است

اخبار - مدیرکل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه ارائه شناسنامه فنی برای پیش‌فروش ساختمان الزامی است، گفت: طرح ارائه شناسنامه فنی ساختمان تصویب و ابلاغ شده است.

دستگاه قطع اتوماتیک جریان گاز پس از زلزله درساختمان ها ضروری است

اخبار - تهران - ایرنا - معاون وزیر راه وشهرسازی و رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و ساختمان گفت: جلوگیری و کاهش خسارت بیشتر از مزیت های استفاده از سیستم های هوشمند دستگاه قطع کن اتوماتیک گاز پس از وقوع زلزله است که امروز بهره گیری از آن در ساختمانها ضرورت دارد.

کمیته هماهنگی برای تسریع در اتمام طرح های مسکن مهر تشکیل شود

اخبار - کمیسیون اصل 90 مجلس خواستار تشکیل کمیته‌ای با محوریت وزارت راه و دستگاه‌های مرتبط برای تسریع در اتمام طرح های مسکن مهر شد.

روایت دنیای اقتصاد از سه گام تا رونق مسکن

اخبار - روزنامه دنیای اقتصاد در شماره یکشنبه 25 مهر با اشاره به رونق مسکن در تیتر یک، نوشت: بازار مسکن مطابق آنچه صاحب نظران این بخش با استناد به شش نشانه اقتصادی، تصویر می کنند، از «قعر رکود» فاصله گرفته و مشروط به تکمیل سه گام باقیمانده از سوی سیاست گذار، تا پایان سال در مسیر رونق قرار می گیرد. به طوری که انتظار می رود طی ماه های آتی، این بازار از سه فاکتور «جهش قیمت»، «شدت سفته بازی» و همچنین «هیجان خرید مصرفی» در امان باشد.
نظرسنجی سایت
نظر شما در مورد سایت چیست؟
  • بسیار عالی[71.43] %
  • عالی[7.14] %
  • خوب[10.71] %
  • ضعیف[10.71] %
تاکنون28نفر در نظرسنجی شرکت کرده اند

بازگشت به نظرسنجی